Κύπελλο Ελλάδος: Ο ΠΑΟΚ με ανατροπή νίκησε 3-2 τον Ολυμπιακό

Διαβάστε σχετικά για Κύπελλο Ελλάδος, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Ματς υψηλών προδιαγραφών και μεγάλων συγκινήσεων ο ημιτελικός της Τούμπας, μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού, ολοκληρώθηκε με νίκη ανατροπής του γηπεδούχου ΠΑΟΚ 3-2.

Ο ΠΑΟΚ μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς (0-2 στο 8′) κατάφερε να ανατρέψει το σκορ ισοφαρίζοντας γρήγορα και να πάρει μεγάλη νίκη με 3-2, κάτι που μεταφράζεται και σε πρώτη ήττα των ερυθρολεύκων στην φετινή σεζόν σε ελληνική διοργάνωση.

Ο Χασάν άνοιξε το σκορ στο 3’ με διπλή προσπάθεια, έπειτα από ωραία σέντρα του (εκτεθειμένου) Βαλμπουενά, ενώ ο Γκιγέρμε διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων πέντε λεπτά μετά.

Οι γηπεδούχοι «επέστρεψαν» άμεσα και μείωσαν με τον Πέλκα στο 10’ μετά από λάθος διώξιμο του Σισέ, ενώ ο Μίσιτς με σουτ στην κίνηση ισοφάρισε δύο λεπτά μετά.

Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 69’ ο Πέλκας με πέναλτι που έκανε ο Σεμέδο με χέρι.