Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλ

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό και πάει με +7 στα πλέι οφ

Διαβάστε σχετικά για Ολυμπιακός, Παναιτωλικός, Ποδόσφαιρο,

Με μεγάλο πλεονέκτημα επτά βαθμών θα μπει ο Ολυμπιακός στα πλέι οφ της Super League, όπου πλέον φαντάζει ως το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Οι «ερυθρόλευκοι» ολοκλήρωσαν την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος με νίκη 2-0 επί του Παναιτωλικού στο «Γ. Καραϊσκάκης», χάρη στα γκολ του Μασούρα στο 60΄ και του Μπουχαλάκη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, πετυχαίνοντας την ένατη τους νίκη στα δέκα τελευταία ματς πρωταθλήματος και αυξάνοντας τη διαφορά τους από τον δεύτερο ΠΑΟΚ, που άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην Ξάνθη.

Δύο ασίστ ο Βαλμπουενά, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 55ο λεπτό.

Ακυρώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους γκολ του Ελ Αραμπί για offside σε μια οριακή και δύσκολη φάση.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Γκασπάρ, Σεμέδο, Μπα (63’ Σισέ), Ομάρ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς (55’ Βαλμπουενά), Ελ Αραμπί (90′ Λοβέρα), Χασάν.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ (46’ λ.τ. Φερνάντεθ), Κέβιν, Μαρσιάλ, Μαλής, Σίεστεντ, Ντάλσιο, Ταχάρ, Μουνιέ (90’ Καββαδίας), Άλβαρες, Ντίας και Ντάουντα (75’ Μιμίτο).