«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο ΠΑΟΚ 1-1 με την Ξάνθη

Διαβάστε σχετικά για Ξάνθη, ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο,

Δυο βαθμούς ακόμα έχασε ο ΠΑΟΚ στην Ξάνθη (1-1) και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την κορυφή της βαθμολογίας, απέχοντας πλέον 7 βαθμούς από τον Ολυμπιακό.

Χωρίς μεγάλη ποιότητα το παιχνίδι στα Πηγάδια της Ξάνθης έκρυβε λίγες συγκινήσεις για τους θεατές της αναμέτρησης, που είδαν δυο ομάδες κουρασμένες και χωρίς ιδέες στο παιχνίδι τους κυρίως δε από τον ΠΑΟΚ που αν και προηγήθηκε νωρίς στην συνέχεια άφησε τον έλεγχο του παιχνιδιού στους γηπεδούχους.

Πριν καν συμπληρωθούν τέσσερα λεπτά, ο ΠΑΟΚ εκδήλωσαν μια οργανωμένη επίθεση με τον Γιαννούλη να σπάει στον Ελ Καντουρί, αυτός βρήκε τον Άκπομ στην περιοχή και ο τελευταίος με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Ωστόσο, μετά το γκολ οι φιλοξενούμενοι κατέβασαν ταχύτητα και χαλάρωσαν, δίνοντας δικαιώματα στην Ξάνθη.

Οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν, όπως και την κακή κατάσταση που βρίσκεται ο ΠΑΟΚ το τελευταίο διάστημα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν πολύ γρήγορα με καρφωτή κεφαλιά του Λισγάρα στο 15ο λεπτό. Και με αυτό το σκορ έληξε ο αγώνας.