Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλ

Περίπατος με 5άρα για τον Ολυμπιακό στην Τρίπολη

Διαβάστε σχετικά για Αστέρας Τρίπολης, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο,

Παράσταση για έναν ρόλο είχαμε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», αφού ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης για την 14η ημέρα της Super league.

Η ομάδα του Πειραιά νίκησε εύκολα στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας τον Αστέρα με 5-0 σημειώνοντας τέσσερα τέρματα στο πρώτο 45λεπτο με τους Μασούρα στο 5΄, Ποντένσε στο 9΄ και Ελ Αραμπί στο 34′ και 44΄ και ένα ακόμη στο Β΄ ημίχρονο με τον Μασούρα στο 73΄και παρέμεινε στην κορυφή παρέα με τον ΠΑΟΚ.

Ο Αστέρας έπαιζε από το 16΄ με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Πασαλίδη.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο (65′ Άνχελ), Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες (46′ λ.τρ. Μπόρχα Φερνάντεθ) & Μαρκ Φερνάντεθ (21′ Βαλιέντε).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ομάρ Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Παπαδόπουλος, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιγιέρμε (17′ λ.τρ. Μπουχαλάκης), Ποντένσε (37′ λ.τρ. Ραντζέλοβιτς), Σουντανί, Μασούρας και Ελ Αραμπί (65′ Γκερέρο).