Europa league: Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε (3-1) από τη Μίλαν

Διαβάστε σχετικά για Europa League, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο,

Την ήττα με 3-1 από τη Μίλαν γνώρισε ο Ολυμπιακός στο «Σαν Σίρο» για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.Οι ερυθρόλευκοι, αν και προηγήθηκαν στο σκορ, στη συνέχεια κατέρρευσαν και δεχτηκαν τρία γκολ σε 9 λεπτά.

Μόλις στο 6ο λεπτό η Μίλαν σκόραρε αλλά το γκολ της ακυρώθηκε ως οφσάιντ, όταν μετά από σέντρα του Σούσο, ο Καστιγιέχο, που θεωρήθηκε από τον επόπτη ως εκτεθειμένος, ακούμπησε την μπάλα, η οποία πάντως είχε, ούτως ή άλλως, πορεία προς τα δίχτυα.

Οκτώ λεπτά αργότερα στην πρώτη του αξιόλογη επιθετική προσπάθεια στο παιχνίδι ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Πιο συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό ο Κούτρης έβγαλε μία σέντρα ακριβείας από τα αριστερά με τον Γκερέρο να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Ρέινα.

Πάντως με τρία γκολ σε διάστημα μόλις εννέα λεπτών η Μίλαν κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς.

Στο 70ο λεπτό όμως οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με κεφαλιά του Κουτρόνε, ο οποίος είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Ιγκουαΐν έκανε την ολική ανατροπή για τους «ροσονέρι».

Τα πράγματα όμως έγιναν ακόμη χειρότερα για τον Ολυμπιακό, καθώς δέχτηκε και τρίτο τέρμα στο 79ο λεπτό και πάλι από τον Κουτρόνε.