Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλ

Μουντιάλ: Κολομβία – Ιαπωνία 4-1

Διαβάστε σχετικά για Βραζιλία, Ιαπωνία, Κολομβία, Μουντιάλ, Παγκόσμιο Κύπελλο 2014,

Η Κολομβία έκανε το καθήκον της , νίκησε με 4-1 την Ιαπωνία και έδωσε στην Ελλάδα την ευκαιρία να τερματίσει δεύτερη στον όμιλο και να περάσει στην επόμενη φάση του Μουντιάλ της Βραζιλίας.

Μετά τη νίκη της η Κολομβία θα αντιμετωπίσει στο γύρο των «16» την δεύτερη του 4ου ομίλου, Ουρουγουάη.

Η Κολομβία προηγήθηκε στο 17ο λεπτό προηγήθηκε με το πέναλτι του Κουαντράδο, με την Ιαπωνία να ισοφαρίζει σε 1-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το πολύ ωραίο γκολ του Οκαζάκι .

Στο 55΄ και στο 82΄ ο Τζάκσον Μαρτίνες πέτυχε δυο γκολ ανεβάζοντας το σκορ στο 3-1. Στο 90΄ ο Τζέιμς Ροντρίγκες σφράγισε τον θρίαμβο των Κολομβιανών.