Ο Παναθηναϊκός νικητής του ντέρμπι με την ΑΕΚ (3-2) στο ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός νικητής του ντέρμπι  με την ΑΕΚ (3-2)  στο ΟΑΚΑ
Διαβάστε σχετικά για ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Ποδόσφαιρο,

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 3-2 με το νικητήριο τέρμα για το τριφύλλι να έρχεται στο 90΄.

Ο Μάρκους Μπεργκ ήταν ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής στο ντέρμπι ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 2-3 στο ΟΑΚΑ, στην 26η αγωνιστική της Super League.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 0-2 στο ημίχρονο με τους Κλωναρίδη στο 24΄και Μπεργκ στο 27΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ανέβασε στροφές και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τους (Χριστοδουλόπουλο στο 62΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και τον Πέκχαρτ 77΄.

Στην εκπνοή του αγώνα όμως ο σούπερ σταρ του Παναθηναϊκού Μάρκους Μπέργκ έστειλα και πάλι την μπάλα στα δίκτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-3.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες (63΄ Μπακασέτας), Αϊντάρεβιτς (46΄ Πέκχαρτ), Ροντρίγκες (46΄ Χριστοδουλόπουλος), Μάνταλος, Αραούχο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ο. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Μολέντο, Χουλτ, Ζέκα, Κουρμπέλης, Βιγιαφάνιες (85΄ Μπουμάλ), Εμποκού (68΄ Λουντ), Κλωναρίδης (68΄ Λέτο), Μπεργκ.