Ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 τη Λάρισα και βρίσκεται στο “κυνήγι” του Ολυμπιακού

Διαβάστε σχετικά για Λάρισα, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο,

Μεγάλες στιγμές ζει η Νέα Σμύρνη, καθώς ο Πανιώνιος εδραιώθηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, έξι αγωνιστικές πριν από το τέλος της Super League.

Ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 της ΑΕΛ με γκολ του Μπεν στο 33ο λεπτό και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά του από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, που υποδέχεται αύριο Κυριακή τον Ατρόμητο.

Με εξαίρεση τα πρώτα 15 λεπτά, όταν η ομάδα της Λάρισας έδειξε ότι είχε τις προδιαγραφές να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους, το υπόλοιπο του αγώνα εξελίχθηκε σε… μονόλογο για την ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς.

Ο Πανιώνιος ήταν κυρίαρχος του αγώνα, έχασε πάρα πολλές κλασικές ευκαιρίες πριν και (κυρίως) μετά το γκολ του Μπεν.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Αγκάνοβιτς που έπιασε από το λαιμό τον Ρισβάνη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης (88΄ Σαββίδης), Μασούντ, Μασούρας (84΄ Μαχμούτοβιτς), Μπεν, Γεσίλ (70΄ Λάμπρου)

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Γιοβάνοβιτς, Γκόλιας, Κόντορ, Μασαλέσα (69΄ Αναστασόπουλος), Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς, Κάπος (61΄ Τσακοπίνο), Ικαούνιεκς (57΄ Βαρέλα), Ναζλίδης