Ισλαμικό ΚράτοςΙσραήλ

Ο Ευρωπαίος Παναθηναϊκός υπέταξε 3-0 την Μπρόντμπι

Διαβάστε σχετικά για Europa League, Παναθηναϊκός, Ποδόσφαιρο,

Ο Παναθηναϊκός φόρεσε την ευρωπαϊκή του φορεσιά, έκανε το καθήκον του και νίκησε στη Λεωφόρο την Μπρόντμπι με 3-0 αποκτώντας σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Ο Παναθηναϊκός, με αριθμητικό πλεονέκτημα δύο παικτών και μάλιστα την πρώτη αποβολή των Δανών από το 32′, δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα.

Έφτασε σε τρία γκολ στο 45′ + 2′ και στο 84’με τον Μπεργκ, και στο 54′ με πέναλτι του Λεντέσμα , θα μπορούσε να έχει πετύχει πολλά περισσότερα, αλλά πηγαίνει πλέον στη ρεβάνς με προβάδισμα που προσφέρει αρκετά μεγάλη ασφάλεια για την επιστροφή στους ομίλους του Europa League.

Καλύτερος παίχτης των πρασίνων ο Μάρκους Μπεργκ που πέτυχε μαγικό του γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Μέστο, Χουλτ, Μολέδο, Κουτρουμπής (58′ Λέτο), Ιβανόφ, Ζέκα, Λεντέσμα, Ιμπάρμπο, Γουακάσο (73′ Βιγιαφάνιες), Μπεργκ (85′ Ρινάλντι)

Μπρόντμπι: Ρόννου, Λάρσον, Άλμπρεχτσεν, Ρόκερ, Κρονέ, Νόργκααρντ, Πίρι, Χουλσάγκερ, Μουχτάρ (46′ Γιούλσγκαρντ), Πούκι (53′ Τόπελ), Βίλτσεκ (72′ Χέρμανσον)