Τσάμπιονς Λιγκ: Υποτάχθηκε κόντρα στην ανώτερη Μπάγερν ο Ολυμπιακός

Διαβάστε σχετικά για Μπάγερν Μονάχου, Ολυμπιακός, Ποδόσφαιρο, Τσάμπιονς Λιγκ,

Δεν μπόρεσε να μπει με το δεξί ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ αφού ηττήθηκε μέσα στο “Γ. Καραϊσκάκης” από την Μπάγερν Μονάχου με 3-0 για τον 6ο όμιλο της διοργάνωσης.

Ο Ολυμπιακός δεν άντεξε, φοβισμένος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα περίμενε τους Βαυαρούς και σε μία από αυτές τις φάσεις ο Μίλερ με ένα υπέροχο σουτ που έμοιαζε με σέντρα μπέρδεψε τον Ρομπέρτο που ήταν εκτός θέσης και η μπάλα στο 52′ μπήκε στα δίχτυα. Ενα γκολ που έκρινε και το ματς, στο οποίο η Μπάγερν έκανε κουμάντο με την μπάλα στα πόδια. Απλά στο τέλος ο Γκέτσε, ένα λεπτό πριν τελειώσει το 90λεπτο έκανε με δυνατό σουτ 0-2 και στις καθυστερήσεις ο Μίλερ με πέναλτι «έγραψε» το τελικό 0-3.

Ομως για τον Ολυμπιακό δεν ήταν το μόνο κακό της βραδιάς η ήττα από την Μπάγερν. Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ κέρδισε με 2-1 την Αρσεναλ στην Κροατία και ο Ολυμπιακός ξεκινά με ντεσαβαντάζ τον όμιλο.