![Σε καφέ-μπαρ στην Πλ. Συντάγματος ο Κασσελάκης με τον μπασκετμπολίστα Παππά – Έκατσε μαζί τους κι ο δήμαρχος Δούκας Σε καφέ-μπαρ στην Πλ. Συντάγματος ο Κασσελάκης με τον μπασκετμπολίστα Παππά – Έκατσε μαζί τους κι ο δήμαρχος Δούκας](https://m.tribune.gr/wp-content/uploads/2023/11/kasselakis-330x200.jpg)
![](/banners/gnews.png)
![](/banners/agistro.png)
Δείπνο με πρόσωπο – έκπληξη είχε την Πέμπτη 2/11 το βράδυ στο κέντρο της Αθήνας ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανος Κασσελάκης.
Σε γνωστό καφέ-μπαρ πέριξ της πλατείας Συντάγματος, ο Στέφανος Κασσελάκης συνάντησε τον μπασκετμπολίστα Νίκο Παππά.
Όπως υπενθύμισε η πολιτική συντάκτρια του Star, Ειρήνη Σαββοπούλου, η υποψηφιότητα του Νίκου Παππά για τον δήμο Αθηναίων είχε «ναυαγήσει» μετά την αποχώρηση του Αλέξη Τσίπρα από την ηγεσία του κόμματος.
Μένει να φανεί αν αυτή η «αναγνωριστική» συνάντηση Κασσελάκη – Παππά θα φέρει και αξιοποίηση του διεθνή μπασκετμπολίστα, εν όψει μάλιστα και των ευρωεκλογών ή ενδεχομένως και για το νέο think tank που θέλει να συγκροτήσει ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ.
Σημειώνεται ότι ο φακός κατέγραψε και τον δήμαρχο Αθηναίων, Χάρη Δούκα, ο οποίος πέρασε εκείνη την ώρα από το τραπέζι και κάθισε μαζί τους.
Ο Χάρης Δούκας πέρασε και κάθισε μαζί τους.
Νωρίτερα τόσο ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ όσο και ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Νίκος Ανδρουλάκης παραβρέθηκαν σε συνέδριο των Ανεξάρτητων Αρχών, σε μία χρονική στιγμή όπου φουντώνουν πάλι οι αποκαλύψεις των υποκλοπών.
Στο εσωκομματικό πεδίο, στον «αέρα» είναι η συζήτηση για διαγραφές, καθώς «παίζονται» καθυστερήσεις.