![Ζωή Κωνσταντοπούλου: Όταν με βλέπει ο Μπέος φεύγει… τρέχοντας Ζωή Κωνσταντοπούλου: Όταν με βλέπει ο Μπέος φεύγει… τρέχοντας](https://m.tribune.gr/wp-content/uploads/2023/10/befunky_2023-9-2_18-17-52-330x200.webp)
![](/banners/gnews.png)
![](/banners/agistro.png)
Η Ζωή Κωνσταντοπούλου τρόλαρε τον Αχιλλέα Μπέο, με αφορμή το σάλο που έχει ξεσπάσει με τις ομοφοβικές δηλώσεις του Δημάρχου Βόλου κατά του Στέφανου Κασσελάκη.
Η πρόεδρος της Πλεύσης Ελευθερίας βρέθηκε στην εκπομπή «Super Κατερίνα», στον Alpha και σχολίασε όσα είπε ο Αχ. Μπέος με καυστικό τρόπο.
Συγκεκριμένα, η πρόεδρος της «Πλεύσης Ελευθερίας» ανέφερε ότι έχει παρελθόν με τον Αχιλλέα Μπέο ο οποίος όταν την αντικρίζει στα δικαστήρια, τότε φεύγει… τρέχοντας!
Μάλιστα, υποστήριξε πως είναι πλάνη η άποψη που έχει επικρατήσει ότι ο Αχιλλέας Μπέος κάνει έργα στον Βόλο και συνεχίζοντας την επίθεση είπε πως ο Δήμαρχος Βόλου έχει προπηλακίσει γυναίκες πολίτες, έχει επιβάλει τον φόβο στην πόλη και είναι επιζήμιος για την περιοχή του.
Αναφερόμενη στις αυτοδιοικητικές εκλογές, η Ζωή Κωνσταντοπούλου ανέφερε πως δεν πρέπει να είναι το μοναδικό κριτήριο των πολιτών η αναγνωρισιμότητα των υποψηφίων.