![Ο Γ. Καραμέρος παρουσίασε τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους για το Μαρούσι Ο Γ. Καραμέρος παρουσίασε τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους για το Μαρούσι](https://m.tribune.gr/wp-content/uploads/2017/05/karameros-330x200.jpg)
![](/banners/gnews.png)
![](/banners/agistro.png)
Τους 41 υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους (22 άνδρες και 19 γυναίκες) του συνδυασμού του παρουσίασε ο υποψήφιος δήμαρχος Αμαρουσίου, Γιώργος Καραμέρος, ο οποίος γνωστοποίησε την αποχώρησή του από τη θέση του αντιπεριφερειάρχη βόρειας Αθήνας, προκειμένου να «αφοσιωθεί πλήρως στο Μαρούσι».
Σε ανοικτή εκδήλωση του συνδυασμού «Ενωμένο Μαρούσι» ο κ. Καραμέρος απηύθυνε «ενωτικό προσκλητήριο αλλαγής στην πόλη μετά από 13 χρόνια» και επισήμανε ότι η πολυχρωμία της ανεξαρτησίας από κομματικά δεσμά και μικροπολιτικές επιδιώξεις είναι αυτή που δίνει πνοή στην πόλη και ενώνει όλους τους Μαρουσιώτες.
Ο ίδιος υποστήριξε πως νέα πρόταση είναι μόνο αυτή που καταθέτει το «Ενωμένο Μαρούσι», καθώς οι άλλοι συνδυασμοί αποτελούν «κομμάτια του παλιού συστήματος που ξεκαθαρίζουν εσωκομματικές διαφορές».