![ΠΑΣΟΚ: Υπέρ του συμφώνου συμβίωσης ατόμων του ίδιου φύλου ΠΑΣΟΚ: Υπέρ του συμφώνου συμβίωσης ατόμων του ίδιου φύλου](https://m.tribune.gr/wp-content/uploads/2014/06/pride-330x200.jpg)
![](/banners/gnews.png)
![](/banners/agistro.png)
Με αφορμή την επιτυχή διεξαγωγή του 10ου Athens Pride, ο Τομέας Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων του ΠΑΣΟΚ εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση:
“Η Αθήνα απέδειξε για ακόμη μια φορά ότι είναι πόλη ισότητας και ελευθερίας.
Η κυβέρνηση οφείλει να ικανοποιήσει τα δίκαια αιτήματα της LGBT κοινότητας. Το σύμφωνο συμβίωσης μεταξύ ατόμων του ιδίου φύλου και το αντιρατσιστικό νομοσχέδιο πρέπει επιτέλους να ψηφιστούν από την Ελληνική Βουλή”.