![33χρονη έγκυος νοσηλεύεται διασωληνωμένη με κορωνοϊό 33χρονη έγκυος νοσηλεύεται διασωληνωμένη με κορωνοϊό](https://m.tribune.gr/wp-content/uploads/2020/12/nosokomeio-papageorgiou-330x200.jpg)
![](/banners/gnews.png)
![](/banners/agistro.png)
Στο Νοσοκομείο Παπαγεωργίου νοσηλεύεται διασωληνωμένη μία 33χρονη έγκυος από περιοχή της Κοζάνης, η οποία προσβλήθηκε από κορωνοϊό.
Αρχικά, όπως αναφέρει το ertnews, νοσηλεύτηκε στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο Κοζάνης, σε «σταθερή κατάσταση», όπως ανέφερε στην ΕΡΤ Κοζάνης, ο διοικητής του Νοσοκομείου, Στέργιος Γκανάτσιος, αλλά, λόγω της εγκυμοσύνης της κρίθηκε αναγκαία η διακομιδή της στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης, όπου επιδεινώθηκε η υγεία της και χρειάστηκε η διασωλήνωσή της και στη συνέχεια η μεταφορά της στο Νοσοκομείο Παπαγεωργίου.