Europa league: Οδυνηρός αποκλεισμός για τον Ατρόμητο στο 95’ – 1-1 με τη Ντιναμό Μπρεστ

Διαβάστε σχετικά για Europa League, Ατρόμητος Περιστερίου, Ποδόσφαιρο,

Σύντομο αποδείχθηκε το εφετινό ευρωπαϊκό ταξίδι για τον Ατρόμητο.

Η ομάδα του Κάναντι, παρά την ισοπαλία 1-1 με τη Ντιναμό Μπρεστ στο Περιστέρι, δεν κατάφερε να προκριθεί στον γ` προκριματικό γύρο του Europa League, λόγω της ήττας που είχε γνωρίσει στην Λευκορωσία την περασμένη εβδομάδα με 4-3.

Το τέρμα του Ατρόμητου σημείωσε ο Μανούσος στο 80′, ενώ ισοφάρισε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νεχάιτσουκ. Στην επόμενη φάση οι Λευκορώσοι θα αντιμετωπίσουν τον Απόλλωνα Λεμεσού.

Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηϊσαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Σάκιτς (75′ Μανούσος), Ουμπίντες, Κωτσόπουλος (60′ Βασιλακάκης), Μούγιακιτς (60′ Ενσικουλού), Κουλούρης.

Ντινάμο Μπρεστ: Γκούτορ, Βίτους, Κάργας, Νόγιοκ, Φαμέγε (46′ Νιβάλντο), Βερετίλο, Κομπλένκο (69′ Νεχάιτσικ), Φιλίποβιτς (82′ Μπαμπάβο), Γιούζεπτσουκ, Σαβίτσκι, Οσουτσουκούο.